Nacházíte se zde: Úvod > Napsali o nás > Krásný týden v Trpanji

Krásný týden v Trpanji

Jako každý rok (letos již po šestnácté) se naše velká „grupa” čítající bezmála 60 aktivních účastníků vypravila na sportovně-relaxačně-poznávací týden do Chorvatska.

Krásný týden v Trpanji
Krásný týden v Trpanji

Letošním místem našeho pobytu bylo příjemné městečko Trpanj se svým nádherným okolím na poloostrově Pelješac. Volba tohoto místa byla předem daná, neboť jsme zdejší krásné pláže loni navštívili v rámci lodního výletu a moc se nám všem zde líbilo.

Hlavním úkolem bylo tedy najít velký dům, případně dva domy blízko sebe, abychom celá naše skupina mohli být pospolu a provozovat společné aktivity - ranní a večerní cvičení aerobicu a posilování, turnaj v kulečníku, výlety do okolí, výšlap do hor, večerní posezení se zpěvy a skoro i tanci.

Toto se nakonec podařilo, a tak jsme se po příjezdu ubytovali v apartmánovém domě Ivona majitele Ivo Brljeviče, hned ve vedlejším domě jeho sestry Berty a pár našich účastníků našlo ještě „útočiště” v nedalekém domě manželů Miljenka a Gogy Kristicových.

S úrovní ubytování a kvalitou poskytovaných služeb jsme byli všichni nadmíru spokojeni. Pan Ivo i se svojí ženou k nám byli velmi milí a vstřícní a opravdu oplývaly příjemnou pohostinností a vysokou mírou tolerance při našich večerních posezeních u vínka, u kterého samozřejmě nechyběly kytary a náš výtečný zpěv. Díky nim jsme se nejen velmi dobře v tomto domě cítili, ale ochutnali také něco málo z místních specialit (ryby, salát, víno, buchty.).

Úplně stejná spokojenost našich účastníků vládla i ve výše uvedených dalších domech. Pan Milenko nás ještě navíc ochotně povozil na loďce, abychom se tak mohli seznámit i s pohledem na krásné pobřeží z moře. Některé nadšence vzal na noční lov ryb a některé nadšenkyně zase rády ochutnaly výborně připravené plody moře a místní vynikající červené víno.

Závěrem lze jen zkonstatovat, že jsme z tohoto místa pobytu byli opravdu nadšeni (a to už jsme za ta léta mnohá pěkná místa poznaly), a to nejen díky krásnému prostředí, průzračnému teplému moři, výborné partě ale taky díky pěknému ubytování a příjemným „domácím”.

Všem mohu jen doporučit!

Jana Vykoukalová
Žďár nad Sázavou


 • Pohled na Apartmán Ivona, Chorvatsko
  Pohled na Apartmán Ivona
 • Konoba v přístavu
  Konoba v přístavu
 • Pohled z přístavu v Trpanji
  Pohled z přístavu v Trpanji
 • Z promenády kolem moře
  Z promenády kolem moře
 • Přístav v Trpanji
  Přístav v Trpanji
 • Celkový pohled na Trpanj
  Celkový pohled na Trpanj