Nacházíte se zde: Úvod > Užitečné informace

Informace, které se mohou hodit

Pokud jedete na dovolenou do Chorvatska, nebo dokonce do našeho apartmánu, může se vám hodit pár zajímavých informací přímo z Trpanje.

Novinky z Apartmánu Ivona v sezóně 2024

Parkoviště u apartmánu
Parkoviště u apartmánu

Do Chorvatska se jezdí především k průzračnému moři.

Přesto ale věříme, že vyhřívaný bazén se sladkou vodou v těsné blízkosti venkovní terasy vám přijde vhod. Jak vypadá, si můžete prohlédnout v naší fotogalerii.

K dispozici máme i dostatek parkovací plochy.

Obchod v těsné blízkosti

Nedaleko apartmánu, odhadem tak třicet metrů, je k dispozici prodejna se smíšeným zbožím, kde lze zakoupit vše potřebné (nápoje, pečivo, základní potraviny, drogerii atd.). Otevřeno je v hlavní sezóně ve všední dny od 7.00 hod. do 21.00 hod.

Chorvatská dálnice a kudy na Pelješac

V zásadě máte tři možné cesty. Po nové chorvatské dálnici, která byla nedávno otevřena až do přístavu v Ploče.  Velkým trajektem jste v Trpanji za necelých šedesát minut.

Cestu z přístavu v Ploče si můžete zkrátit i přes nově vybudovaný most. Do Trpanje to tímto způsobem máte zhruba 65 kilometrů. 

Trajekt v Ploče
Trajekt v Ploče

Pokud se chcete trochu kochat, lze jet takzvaně "okolo" po staré Jadranské magistrále směrem na Dubrovník, Ston a Orebič (opět vám pomůže mapka se zakreslenou trasou). Jde ale o téměř dvě hodiny cesty autem, kterou vám komplikují dva hraniční přechody s Bosnou (cestovní pas je tedy nutností). Na druhou stranu můžete ve městě Neum, což je jediné bosenské město s přístupem k moři, levně natankovat.

Bankovní služby

Bankovní pobočku otpbanky vybavenou bankomatem najdete v přístavu (cestou od apartmánu po pravé straně hned za marketem Studenac). Budete-li chtít vyměnit peníze (koruny, eura a podobně na kuny), nezapomeňte si s sebou vzít nějaký průkaz totožnosti (třeba pas, postačí i občanský nebo řidičský průkaz).

Je otevřena od pondělí do pátku od 8:00 do 14:00 a v sobotu od 8:00 do 12:00 hod.

Pokud máte ještě nějaké dotazy, využijte, prosíme, tuto stránku, budeme se snažit obratem odpovědět.

Odkazy jinam


 • Pohled na Apartmán Ivona, Chorvatsko
  Pohled na Apartmán Ivona
 • Konoba v přístavu
  Konoba v přístavu
 • Pohled z přístavu v Trpanji
  Pohled z přístavu v Trpanji
 • Z promenády kolem moře
  Z promenády kolem moře
 • Přístav v Trpanji
  Přístav v Trpanji
 • Celkový pohled na Trpanj
  Celkový pohled na Trpanj