Nacházíte se zde: Úvod > Zajímavosti v okolí

Zajímavosti v okolí Trpanje

Pláž Divna

Pláž Divna
Pláž Divna

Jednu z nejkrásnějších a málo navštěvovaných pláží s malými oblázky na Pelješacu naleznete necelých sedm kilometrů od Trpanje. Jmenuje se Divna a je určena všem romantickým duším. Především proto, že ani v hlavní sezoně nebývá příliš obsazená. Samotná pláž je sice tvořena malými oblázky, dno moře je ovšem písčité s pozvolným vstupem a je tedy vhodné i pro malé děti. Malý kemp v borovém háji má skromné hřiště a malou, leč sympatickou konobu v těsné blízkosti pláže. Kdo si chce užít krásné koupání, může zaparkovat u silnice nad zátokou a sejít dolů úzkou, lehce krkolomnou pěšinkou. Hodláte-li na pláži strávit delší dobu, je dobré nezapomenout vzít s sebou nějaký ten slunečník, protože přirozeného stínu na pláži moc nenajdete. 

Vinařská oblast Dingač

Vinařská oblast Dingač
Vinařská oblast Dingač

Řekne-li se Dingač, každý znalec dobrého vína ví, o čem je řeč. Vyrábí se zde neobvykle silné a sladké víno, které podle světových odborníků patří dokonce k deseti nejkvalitnějším červeným značkovým vínům na světě. Z Trpanje je to do malé přímořské vinařské vísky necelých třicet kilometrů. Za návštěvu určitě stojí, ale pozor, cesta z vysokého kopce prašnou cestou je určena pouze dobrodružným povahám. Nejste-li skutečně kovaní šoféři, raději cestu dolů k mořskému pobřeží absolvujte pěšky. V malém přístavu je k dispozici sympatická konoba, čili hospoda. Cestou navíc projedete téměř půl kilometru dlouhým tunelem vytesaným nahrubo ve skále. Hororový zážitek.

Ostrov Korčula

Korčula - malý Dubrovník
Korčula - malý Dubrovník

Na ostrov Korčula, někdy přezdívaný malý Dubrovník, se dostanete buď i s autem obrovským trajektem z malého městečka Orebič, nebo bez auta některým z vodních taxíků rozličných velikostí. V sezóně jezdí zhruba v půhodinových intervalech. Samotná cesta trvá asi dvacet minut a historické centrum města Korčula rozhodně za prohlídku stojí. Je nutné poznamenat, že zde najdete i malé kamenité pláže, kde je možné pochytat nějaký ten bronz, nebo celou řadu konob s bohatou nabídkou leckdy prapodivných pokrmů a osvěžujících nápojů.

Dubrovník, perla Jadranu

Dubrovník - perla Jadranu
Dubrovník - perla Jadranu

Dubrovník, perlu Jaderského moře, byste při své návštěvě Chorvatska určitě vynechat neměli. Automobilem se z Trpanje do Dubrovníku dopravíte přibližně za hodinku, což obnáší přibližně 100 km. Vzhledem k jeho turistické atraktivnosti je ale také nutné poznamenat, že zaparkovat někde poblíž historického centra je vrcholně obtížným zážitkem. Možná je lepší využít místní autobusové dopravy. Staré město je proslavené dvojitými hradbami s desítkami věží, krásnými kláštery, kostely, fontánami a domy s červenými nebo žlutými střechami. Za mírný poplatek se po zdech obklopujících město můžete projít. Nedělejte to ale v poledním horku v hlavní turistické sezoně.

Loviště, západní cíp Pelješacu

Loviště - nejzápadnější cíp Pelješacu
Loviště - nejzápadnější cíp Pelješacu

Pár desítek kilometrů za Orebičem objevíte zapadlou rybářskou vísku s malým přístavem zvanou Loviště. Dál už není nic jiného, než otevřené moře a bývá zde dost větrno. Kouzelná je i samotná cesta, která je plná divukrásných pohledů do údolí a Jaderské moře. V malém přístavišti je k dispozici decentní a útulná hospůdka s venkovním posezením.


 • Pohled na Apartmán Ivona, Chorvatsko
  Pohled na Apartmán Ivona
 • Konoba v přístavu
  Konoba v přístavu
 • Pohled z přístavu v Trpanji
  Pohled z přístavu v Trpanji
 • Z promenády kolem moře
  Z promenády kolem moře
 • Přístav v Trpanji
  Přístav v Trpanji
 • Celkový pohled na Trpanj
  Celkový pohled na Trpanj